Danas je na Policijskoj akademiji u Danilovgradu održana svečanost povodom dodjele diploma 16. generaciji polaznica i polaznika, kojoj je prisustvovao veliki broj zvaničnika, predstavnika ambasada, predstavnika medija i porodica diplomiranih. Čast i odgovornost da preuzmu uloge u jačanju bezbjednosti i povjerenja građana pripala je 91 akademcu – 58 muškaraca i 33 žene, koji su uspješno završili zahtjevno školovanje i obuku.
Direktor Policijske akademije, gdin Nenad Vojinović, istakao je značaj ovog trenutka za akademce i zajednicu:
“Ovaj trenutak je kruna vašeg truda i posvećenosti, ali i početak jedne časne misije. Očekuje se da budete ne samo čuvari zakona, već i uzori društvu, vođeni pravdom, empatijom i moralnim vrijednostima.”
Polaznicima/ama su se obratili i ministarka prosvjete, nauke i inovacija gđa Jakšić-Stojanović te ministar unutrašnjih poslova gdin Danilo Šaranović, koji su istakli važnost profesionalizma, integriteta i predanosti u službi zajednici.
Najbolji polaznik generacije, Dragan Mumović, poručio je u ime svojih kolega:
“Naš zadatak je da budemo dostojni povjerenja građana, služeći s hrabrošću, odanošću i etikom.”
Policijska akademija ostaje posvećena obrazovanju budućih generacija koje će biti stub sigurnosti i pravičnosti Crne Gore.